Da Buddha » Da Buddha vaporizér

Dalším v USA vyrobeným vaporizérem je přístroj označovaný jako Da Buddha. Firma 7th Floor LLC, která je za výrobu zodpovědná, je také výrobcem staršího ale v zahraničí poměrně oblíbeného vaporizéru Silver Surfer. Da Buddha vypadá na první pohled poměrně sofistikovaně, ve skutečnosti jde však o velmi jednoduše zkonstruovaný vaporizér. 

Hlavními materiály, které 7th Floor používá pro výrobu tohoto vaporizéru jsou tvrzená keramika a sklo. Z keramiky je také hlavní zahřívací jednotka, která samozřejmě při použití nevylučuje žádné škodlivé ani aroma narušující látky a to ani při teplotách vyšších, než při běžné vaporizaci. Vzhledem k tomu, že ostatní komponenty vaporizéru Da Buddha jsou převážně ze skla, se o své zdraví opravdu bát nemusíme.

Da Buddha je designován pro přímou inhalaci, nemá žádné větráčky pro naplňování igelitových balonků jako Zephyr Ion nebo Volcano vaporizéry. Místo toho používáme trubičku a výpary z bylinek inhalujeme přímo. I díky tomu je Da Buddha velmi snadno použitelný, nepoužívá  žádné mechanismy, které by bylo nutné nasazovat či šroubovat. 

Nastavování teploty je pouze analogové, otáčíme výrazným knoflíkem na přední straně přístroje. Zahřívání trvá okolo tří minut, je tedy nadprůměrně rychlé. Jediná indikace správné teploty je samotné ohřívací tělísko, které se zbarví do oranžova. Výměna bylinek je poměrně rychlou záležitostí, okolní sklo se příliš nezahřeje a tak se nemusíme obávat spálenin nebo nepříjemné teploty.

Díky válcovému designu vaporizéru Da Buddha vzniká poměrně dobrá teplotní izolace, trvá několik minut, než se jednotka ochladí. Doporuřuje se ihned po použití vaporizér vypnout, aby se zbytečně nepřehříval ve chvíli, kdy jej již nepotřebujete. Při nastavení trochu vyšších hodnot teploty produkuje Da Buddha kvalitní a výrazné výpary. Díky použitím materiálům nic neovlivňuje aroma bylin.

Výrobce k vaporizéru Da Buddha nabízí tříletou záruku.