Home » Vaporizery blízkým hitem nejen v Holandsku?

Vláda Holandska nedávno schválila novou legislativu, která zakáže kouření ve všech veřejných prostorách. Vzhledem k obrovské popularitě slavných coffeeshopů jde o velmi nepopulární krok, který mnoha Holaňďanům, kteří jsou jinak docela klidní, zvedl krevní tlak. I ty nejmenší coffeeshopy by totiž musely v nejbližší době "zavřít krám" nebo vytvořit speciální uzavřenou místnost určenou ke kouření. Problém je v tom, že ne všichni provozovatelé mají na takovou změnu finance či prostor. A zde přicházejí na řady vaporizéry!

Část Holandské vlády dlouho nesouhlasila s tím, aby se zákaz kouření ve veřejných prostorách vztahoval i na coffeeshopy, které jsou ve své definici určeny ke kouření. Ministr zdravotnictví Ab Klink, který se mimo jiné pokusil zakázat také použití halucinogenních hub (které jsou v Holandsku legální), si stál za svým. Majitelé coffeeshopů se však nakonec nenechali zastrašit: objevili vaporizéry a zjistili, že bude možné kouřit z nich. Ať již do vaporizéru dáte cokoliv - tabák, bylinky, pomerančovou kůru - nikdy nebude obtěžovat okolí. Neprodukuje kouř, zápach, jde o zdraví neškodnou záležitost.

 

Vaporizery by v budoucnu měly být na každém stolku Holandských coffeeshopů. Již dříve se tu a tam objevovaly, dá se však očekávat, že do budoucna jich bude víc a víc. Holandsko, jako přední evropská země, ve které je mj. legální používat mariuhanu, je samozřejmě takovým "starším bratrem Evropy" co se kultury kolem kouření týče. Díky této inovaci v Holandsku můžeme očekávat nejen rozšíření těchto produktů po celé Evropě, ale také více nových přístrojů. Výrobci se budou snažit na tomto novém trhu vydělat. 

Více vaporizérů znamená větší konkurence, která v důsledku toho bude muset snížit ceny. To je samozřejmě dobrá zpráva nejen pro nás, ale celý trh s vaporizery. Pokud se do obchodu s vaporizery dostne více peněz, budou výrobci investovat více do vývoje nových technologií. Dočkáme se například zcela zdravého a praktického vaporizeru o velikosti cigarety? Možná už za pár let.