Vapir » Vapir Vapormatic Deluxe

Americký výrobce vaporizérů Vapir představuje nejnovější model v poutavém retro stylu let 50tých. Vapormatic Deluxe jako přímý vyzyvatel Volcana v kategorii nejlepších vaporizérů na trhu se honosí takřka rovnocennou řadou funkcí za příznivější cenu. Pracuje na principu vhánění teplého vzduchu přes sítko s bylinnou směsí ven trubičkou přímo do úst nebo balónku. Horký vzduch je možné plně regulovat, snižovat nebo zvyšovat jeho teplotu. Jednoduchá obsluha za pomocí vkládání sítek (herb disk) s bylinnou směsí zaručuje bezproblémové použití a vysokou účinnost inhalace.

Absolutní kontrola nad vaporizací

 

Právě kontrola je hlavním atributem, kterým Vapormatic láká nadšence do vaporizace po celém světě. Možnosti, které otevírá jsou jasné již z pohledu na přední stranu tohoto vaporizéru stylizovaného do retro designu. Kromě podsvícené LCD obrazovky, která zobruje teplotu vaporizéru a zároveň funguje jako ovládací prvek totiž na Vapormatic Deluxe najdeme regulátory rychlosti větráčku, který fouká horký vzduch na byliny. Stejnou funkci ostatně nabízí menší model Vapir One, který však nenabídne pohodlí jako Vapormatic Deluxe.

Stejně jako konkurenční model Herbal Aire, tento přístroj umožňuje dva způsoby použití - buď nafukování igelitových balonků-zásobníků, nebo přímou inhalaci z vaporizéru. Obzvláště při nafukování balonků je zvlášť vhodná regulace větráčků, která dovoluje urychlit naplnění, zatímco při přímé inhalaci je příjemnější pustit větráček na nižší otáčky. Stejně jako většina Vapir vaporizérů, i Vapormatic Deluxe používá k ohřevu kvalitní krystalové zahřívací těleso Quartz, které zaručuje přesné hodnoty pro optimální vaporizaci. 

Komfort při vaporizaci

Další výbornou funkcí Vapormatic Deluxe je systém takzvaných "herb disků" které urychlují výměnu bylinek. Není potřeba čistit zásobník, jednoduše vyměníte disk se spotřebovanými bylinkami za nový, který jste si připravili dříve. Obzvlášť efektivní při vaporizaci ve více lidech, když se vaši hosté nemohou dočkat další várky aromaterapie. :-) 

Trochu déle trvá ohřívání Vapormatic Deluxe, ale nejde o nijak závratné hodnoty - výrobce uvádí tři až pět minut dle zvolené teploty. Při praktickém použití jde o hodnotu něco mezi, mnohem déle však trvá ochlazování, což může být problém, chcete-li si vaporizér odnést jinam. Podobnou zkušenost jsme zažili i s vaporizérem Volcano - ze zkušenosti pomáhá pustit větrák naprázdno po nastavení co nejnižší hodnoty na termostatu, čímž teplý vzduch uniká o hodně rychleji než při přirozeném ochlazování.

Za cenu kolem 7 000 Kč jde o velmi slušný vaporizér, který vás nechá řídit prakticky každý aspekt vaporizace. Lehkým zklamáním je pouze devadesátidenní záruka od výrobce, která naznačuje, že výrobce produktu moc nevěří :-( - na druhou stranu však funguje 24 hodinová technická podpora, 7 dní v týdnu.