Vapir » Voodoo Mystifire: vylepšený Vapormatic

Voodoo Mistifire je prakticky upravený a vylepšený Vapormatic. Jde o reakci na úspěch Volcano - snaží se tak napravit nejen chyby z minulosti, ale dodat i nové hodnoty. Kromě jiného zlepšili konstrukci a použili kvalitnější materiály. Výrobce Vapir dokonce nabízí doživotní záruku, což značí že svému produktu důvěřují - známka kvality. Díky použití nerezové oceli ztratil design trochu retro vzhledu původního Vapormaticu, ale preferujeme praktičnost před vzhledem.

Jednou z hlavních vlastností, kterou jsme Vapormaticu vytýkali, byla absence digitální regulace teploty. Té jsme se sice nedočkali, Voodoo Mystifire však místo toho používá analogovou regulaci s LCD displejem, který zobrazuje přesnou teplotu. Analogový knoflík tak vlastně může být i o něco pohodlnější, než opakované mačkání čudlíku u Volcano přístrojů.

Co se týče samotného ohřívání bylinek, revoluce se nekoná a Mystifire používá klasický horký vzduch který cirkuluje kolem bylinek a následně je pouštěn přímo do ústí. Příjemná je rychlost zahřívání, která - dle nastavené teploty - trvá minutu nebo dvě. Rychlost navíc může ovlivnit i teplota větráčku, kteýr pohání horký vzduch. Příjemná je výměna bylinek - způsob výměny disků zůstal zachovaný z Vapormaticu. 

Podobně jako většina jiných moderních vaporizérů, i Mystifire nabízí dva způsoby - přímá inhalace přes hadičku nebo igelitový balonek. Konkrétně u tohoto vaporizéru se traduje, že kvalitnějšího aroma dosáhnete přímé inhalace z hadičky, to však neznamená že si neužijete ani balonek, se kterým se můžete pohodlně uvelebit bez strachu, že budete daleko od vaporizéru nebo jej převrhnete a podobně.

Otravné drnčení, které jsme Vapormaticu také vyčítali, se díky kvalitnější konstrukci je to minimalizováno. Za cenu přibližně 5 500 Kč jde o poměrně zajímavou koupi.