Vaporfection » Vaporfection Stealth JR II

Sháníte-li alternativu ke kvalitním vaporizérům a nezáleží vám na stylovém designu, Vaporfection Stealth Jr II je zajímavá alternativa. Na pohled nepůsobí nijak vábně, nabídne však kvalitní konstrukci, použité materiály jsou výborné a kvalita vaporizace více než uspokojující. Působí tak jako vaporizér primárně určen pro lékařské použití, což prakticky garantuje příjemné aroma při vaporizaci a také absenci zdravotních rizik.

Velkou výhodou Vaporfection je skleněná ohřívací jednotka, která zajistí rovnoměrnější rozložení tepla a také čístší a intenzivnější aroma bylinek. Vnitřní součástky toho přístroje jsou vyrobeny z materiálů, které odpovídají lékařským standardům. Stejným standardům pak odpovídá inhalovací hadička, která je "hands-free" - natolik pevná, že ji není potřeba přidržovat. Pro případnou potřebu manipulace má i tepelně izolovaný úchyt - zahřívání se ale stejně nemusíme bát, protože se pára z vaporizéru dostatečně ochladí již v hadičce.

ISO standardy pro změnu platí i u digitálního měřiče teploty, který byl kalibrován v laboratořích a měří teplotu naprosto přesně. Obsahuje dokonce i mikroprocesor, který kontroluje pohyb vzduchu a horkost uvnitř vaporizéru, což zlepšuje kontrolu teploty. Ta se určuje analogovým knoflíkem, zahřívat se začne po zamáčknutí knoflíku dovnitř vaporizéru. Zahřátí na stanovenou teplotu trvá Vaporfection přibližně 4 minuty.

The digital readout on the Stealth Jr II is top notch, having been calibrated in the laboratory by ISO standards. It also features a microprocessor which measures heat and air movement to control heater output, very cool stuff.

Kvalitní materiály na úrovní lékařského vybavení s použitím laboratorních postupů dle ISO standardů však něco stojí - konkrétně Vaporfection vyjde přibližně na 8 000 Kč, což už je slušná částka.