Vaporizery » Nepoužítelný 'žárovkový' VP-200 Globe

"Žárovkové" vaporizéry se bohužel ještě stále udržují na trhu. A to i přes zcela jasně neefektivní způsob zahřívání, často zdraví škodlivé materiály a celkovou absenci pohodlí při užívání. Jde o dávno překonaný koncept, který na živu udržuje pouze velmi nízká cena. Jedním z vaporizérů na tomto principu je VP-200 Globe vaporizér od čínského výrobce. 

Konkrétně tento model používá metodu přímého zahřívání. Bylinky dle vašeho výberu jsou položený přímo na levném podnosu s blíže nespecifikovaného kovu, který je zahříván. Vzhledem k absenci přesné a precizní regulace se může kov rožhavit natolik, že se použité bylinky zapálí, což samozřejmě znamená inhalaci škodlivých látek. I když se tomu vyhnete, samotné výpary mají nepříjemnou metalickou pachuť kvůli špatné kvalitě použitého kovu.

Odšroubování skleněného glóbu pro přístup k podnosu na bylinky je utrpení. Pokud sami příliš nezaberete a sklěnenou baňku prostě omylem nerozmáčknete (čímž riskujete zranění), může se stát že sklo zčistajasna odpadne, vypadne i vám a rozbije se. Ze začátku se totiž baňka nedá sundat a v určitém momentu se zase až příliš uvolní. 

Zahřívání VP-200 Globe trvá 10-15 minut. Tak dlouhá doba potřebná k vaporizaci je na současném trhu naprosto nepřijatelná. Kvalita vaporizace přitom nestojí ani za mnohem kratší čekání - kromě kovové pachuti totiž výpary nemají dostatečnou intenzitu. 

Čínský výrobce k tomuto produktu nenabízí vůbec žádnou záruku. Ze zcela zjevných důvodů, jedná se jednoduše o extrémně nekvalitní výrobek. Cena pohybující se kolem 1 400,- Kč rozhodně neodpovídá kvalitě tohoto vaporizéru. Levným "žárovkovým" vaporizérům se vyhněte obloukem.