Vaporizery » Pozor na levný plagiát Fuji

Všem asi bylo jasné, že businessu s vaporizéry se již brzy ujmou čínské fabriky ve snaze svézt se na vlně popularity. Fuji Vaporizer je jedním z nich. Jde o levný a velmi špatný plagiát vaporizéru Volcano, který se ani zdaleka nevyrovná kvalitě zpracování originálu. Použití těchto napodobenin je zdraví škodlivé! Přitom na první pohled jsou si oba přístroje velmi podobné, Fuji vaporizéry by se klidně daly zaměnit za nový Volcano model.

 

Skutečnost je však zcela jiná. Použité materiály jsou na zcela jiné úrovni, než jaké používá výrobce Storz & Bickel’s pro výrobu Volcano. Povrch Fuji vaporizérů je vyroben z levného plastu napodobujícího svým leskem kov u Volcano. Plast se používá dokonce i na součástky uvnitř vaporizéru, což spolu s nestabilním ohřevem pomocí elektrické pájky způsobí uvolňování nebezpečných látek při rozpouštění všudepřítomného levného plastu. Přímo vdechovat výpary z plastů může být při dlouhodobém použití zdravotně závadné, až životu nebezpečné.

I designové prvky jsou bez skrupulí okopírovány z originálu. Ovládací panel na přední straně se snaží imitovat Volcano, analogové nastavení teploty s digitálním displejem však nezobrazuje správnou hodnotu teploty. Fuji vaporizéry nejsou efektivní, pro získání vůně použitých bylinek je potřeba zvýšit teplotu vysoko nad doporučované teploty vaporizace bylin. I toto způsobuje zmíněné rozpouštění levných plastových součástek, jejichž výpary mění i samotné aroma. Zahřátí na požadovanou teplotu trvá Fuji vaporizérům kolem deseti minut.

Vzhledem k původu tohoto produktu neexistuje žádná záruka kvality, neexistují servisy a pokud se s vaporizérem Fuji něco stane, jedinou možností je jakási podomácká oprava (a risk úrazu či ještě většího uvolňování plastových výparů). Fuji vaporizéry nelze vrátit výrobci. Za cenu pohybující se kolem 6 000 - 7 000 Kč se zdá Fuji jako výborná koupě, ušetření 3 000 Kč oproti kvalitním Volcano vaporizérům se však rozhodně nevyplatí vzhledem ke zdravotním rizikům.

 

Nekupujte podezřele levné vaporizéry! Poraďte se s prodejcem, ideálně si zjistěte o modelu, o který máte zájem, co nejvíce informací na internetu.