Vaporizery » Příšerný Vaporite Elevation

V redakci se nesnážíme Vám, čtenářům, jen doporučovat kvalitní vaporizéry. Občas musíme také varovat před levnými, nekvalitními výrobky, ke kterým se můžete dostat. Jedním z takových je i Vaporite Elevation, nekvalitní a nebezpečný vaporizér, jehož výrobce se snaží vydělat na vlně popularity těchto přístrojů. Elevation nemá prakticky žádnou dobrou vlastnost, která by alespoň trochu pomáhala při snaze neodsoudit tento výrobek úplně. Čtěte dále a dozvíte se, proč Vaporite Elevation nebrat ani zadarmo.

Přední straně tohoto vaporizéru dominuje velký digitální displej a analogový ovladač sloužící k regulaci teploty. Tento způsob ovládání, ačkoliv používaný v jiných, kvalitnějších vaporizérech, je u Vaporite Elevation naprosto nepřijatelný. Rotující knoflík je extrémně nepřesný. V důsledku toho je prakticky nemožné nastavit precizní teplotu, která je přitom při vaporizaci velmi důležitá. Úplně nejhorší je však způsob výměny bylinek. Trubice je totiž skrytá uvnitř těla vaporizéru, je tak poměrně obtížné ji odšroubovat a vytáhnout. 

Elevation se dodává s pevnou skleněnou trubicí určenou k přímé inhalaci. Tu není vůbec snadné správně zavést do ústí přístroje, u většiny modelů je potřeba trubici přidržovat, aby nevypadla, resp. aby neunikaly výpary. Nejhorší je však přímé nebezpečí popálení - teplo z jednotky se šíří až do této trubice a tak je při odšroubování ihned po vaporizaci velmi jednoduché se popálit. Je nutné počkat několik minut, než sklo vychladne, což je samozřejmě velmi nepříjemné, chcete-li pouze vyměnit bylinky a pokračovat ve vaporizaci. Vychladnutí celého přístroje přitom trvá přibližně 10 minut, což je ostatně stejně dlouhá doba jako zahřívání - což je oproti i těm nejlevnějším vaporizérům obrovská hodnota. 

Za vším udělá tečku samotný výrobce, který svému produktu a jeho kvalitě nevěří. Nabízí pouze 90-denní záruku. V porovnání s alespoň dvěma roky, případně doživotní zárukou u kvalitnějších přístrojů, je tato doba vyloženě směšná. Cena tohoto vaporizéru by mohla dosáhnout maximálně 2 500,- Kč na českém trhu, i to je ale za tuto příšernost příliš.