Volatizer » Přenosný vaporizér Volatizer VM3

Na trhu přenosných vaporizérů nemá známý Iolite vaporizér prakticky žádnou konkurenci. Jedinou výjímkou je značka Vapir, která se snaží - zatím neúspěšně - Iolite dohnat. Jedním z mála přístrojů, které se snaží zařadit do této kategorie vaporizérů, je i Volatizer VM3. Je však na alespoň podobné úrovni jako ty úspěšné, které již mají své místo na trhu? Proč jsme o Volatizer VM3 nikdy předtím neslyšeli?

V prvé řadě je třeba říct, že Volatizer není zdaleka tak přenosný, jako konkurence. Jak vidíte na obrázku v článku, efektivní je pouze přenášení v brašně, jinak totiž vydrží Volatizer jen chvíli (výrobce uvádí 30 minut, praxe je však ještě o něco méně) a následně je potřeba nabíjet baterie. To však zdaleka není jedinou výtkou, kterou můžeme u Volatizeru zmínit. Hlavní zahřívací jednotka je z levné keramiky, která se dlouho zahřívá a dosaženou teplotu špatně udržuje.

Na první pokus není ani samotná příprava vaporizace nijak snadná. Vyměnitelné disky pro bylinky je poměrně těžké vysouvat při výměně z přístroje. Po nastavení teploty však Volatizer VM3 ještě spustit nemůžete, je nutné mít vysunutý náústek a perfektně přikrytou vaporizační "komoru". Může se tak stát, že se budete snažit vaporizér zapnout a dlouho uvažovat, v čem je chyba. Náústek je navíc velmi křehký a nedrží pevně.

Narozdíl od Iolite trvá Volatizer VM3 zahřatí na ideální hodnotu kolem 15 minut. Předtím se jednoduše vaporizace nedočkáte díky nekvalitnímu materiálu zahřívací jednotky. Pro ochlazení si zase vyhradíte neuvěřitelných 30 minut, což je přibližně dvojnásobek času, za který se ochladí například Volcano.

Kvůli nekvalitnímu naústku navíc produkuje Volatizer poměrně nepříjemný plastový zápach, který narušuje aroma použitých bylinek. Neuvěřitelná je ovšem cena - Volatizer si řekne o více než 8.000 Kč za přístroj!! Přístroj, který je nekvalitní, zdaleka se nevyrovná vaporizérům Iolite (které stojí polovinu) a navíc výrobce nabízí pouze 90-denní záruční dobu. Chcete-li přenosný vaporizér, a někde náhodou narazíte na Volatizer VM3, vyhněte se mu a porozhlédněte se radši po kvalitních výrobcích Iolite, nebo Vapir.