Volcano » Chcete zvýšit efektivitu Volcano vaporizéru?

Velkou zábavou s vaporizéry může být experimentování s igelitovými balonky, které plníme výpary z aromaterapie. Ačkoliv i standardní balonky nafouknuté probouzejí velké množství pozornosti na sešlostích nebo na party, konkrétně ty přibalené k Volcano vaporizéru vystačí jen na pár nadechnutí. Poté je potřeba sundat naústek, nastartovat Volcano znovu a balonek naplnit znovu než můžete znovu vaporizovat. Normálně to sice není problém, ale při delším používání nebo ve větším počtu lidí se z toho stává velmi rychle nepříjemnost.

Již skoro legendárním se stává skoro třímetrový balon - video s jeho nafukováním si můžete shlédnout na konci článku - nejenže je stylový a budí pozornost, je taky poměrně praktický. Místo opakovaného nafukování totiž stačí nafouknout jeden balonek a získáte tak zásobu výparů na delší dobu. Přesto však takto obrovské sáčky nejsou ideální, přece jen zabere dost místa a manipulace s ním se stává poměrně nepříjemnou. Šetří také materiál - ačkoliv jde o malé množství, při nasazování a sundávání menších balonků opakovaně uniká trochu výparů. Vynásobte si jednou použití třeba tisícem a zjistíte, že vlastně uniká velké množství bylinkových výparů. S většími balonky nemusíte vyměňovat tak často.

Třímetrový "party bag" je v tomto ohledu samozřejmě nejefektivnější, protože naplnění jednoho tak obrovského balonku spotřebuje všechny bylinky, které máte v té chvíli ve vaporizéru. Je proto lepší používat například metrové balonky, které se také dají získat - jedna dávka bylinek tak vydrží až čtyři výměny balonku, což odpovídá přibližně stejnému množství, jako v třímetrové variantě, jde tedy o "tři metry výparů". Oproti standardním půlmetrovým balonkům, které jsou přidávané k Volcanu - dají se vyměnit cca pětkrát - tak získáváte "půl metru" aromaterapeutických výparů. V časovém horizontu několika měsíců tak můžete ušetřit za bylinky, kterých spotřebujete o něco méně.

Koupíte zde
 

Mimochodem, na internetu kolují návody na výrobu větších balonků, nedoporučujeme však jejich použití - obvzláště pokud používají jakékoliv chemické prostředky k zalátání případných děr a podobné věci. Nezapomínejte, že vše co je v balonku, následně inhalujete.